Shopping Cart

No products in the cart.

Máte mastnou pleť? Zbavte se nedokonalostí.

Aby se pokožka zbavila nečistot a zůstala čistá, potřebuje obvykle pravidelné čištění. Příčinou vzniku nečistot mohou být hormonální změny, dědičnost, nezdravý životní styl, špatné stravování, ale také faktory způsobující zvýšené vylučování kyselin, což vede právě ke vzniku nečistot.

Níže pro vás máme několik doporučení, jak výskyt nečistot snížit a udržet je „na uzdě“.

Příčinou je mastná pleť

  • Při tvorbě mazu ztratí žlázy rovnováhu a dojde k jeho nadprodukci. To způsobí, že se mazové váčky začnou ucpávat a objeví se nedokonalosti. Kromě toho nadměrná produkce kožního mazu způsobuje také nerovnováhu kyseliny, která pomáhá chránit pokožku, bakterie pak snadněji proniknou do pórů a pokožka se zanítí.

Jak vyzrát na mastnou pleť

  • Pro odstranění přebytečného kožního mazu používejte takové výrobky, které pokožku vyčistí do hloubky, aniž by ji vysušily a zároveň pomáhají regulovat tvorbu kožního mazu, například Tonizační olivovou vodu La Chinata nebo Micelární vodu La Chinata obsahující extrakt z olivových listů, který je protizánětlivý, antiseptický a antibakteriální.
  • Pleťovému peelingu se vyhýbat nemusíte, ale nepoužívejte produkty, které mohou být k vaší pokožce agresivní. Vybírejte produkty obsahující látky, které pokožku čistí do hloubky a také ji hydratují a chrání, jako naše Peelingové mýdlo La Chinata s bio extra panenským olivovým olejem a zrníčky z olivových pecek.  Pro velmi citlivou pokožku pak můžeme doporučit náš Jemný pleťový peeling La Chinata.

  • Pokud jde o hydrataci, je vhodné pravidelně aplikovat sérum, které bývá méně mastné než krém. Pleti tak dodáme kvalitní porci vitamínů a minerálů, a zároveň ji hydratujeme. Na smíšenou nebo suchou pokožku lze aplikovat jak sérum, tak pleťový krém, ale mastná pokožka si vystačí pouze s kvalitním pleťovým sérem. Pro tento krok doporučujeme naše Regenerační antioxidační pleťové sérum La Chinata.
Regenerační Antioxidační Sérum
  • Aby byla pokožka zdravá navenek, je samozřejmě důležité si dávat pozor na to, co jíte. Vyvarujte se proto konzumace nezdravých jídel a kouření a snažte se vyvarovat stresu, protože všechny tyto faktory se na pokožce projeví. Také nezapomínejte během dne vypít dostatek vody.
  • Pokud sportujete, je důležité po každém cvičení pokžoku omýt, zabráníte tak ucpávání pórů. Také se snažte co nejvíce minimalizovat kontakt vlasů s pletí. Odborníci nedoporučují nosit ofinu nebo dlouhé vlasy spadající do obličeje.
  • Nicméně pokud problém stále přetrvává nebo hovoříme-li o závažném či velmi silném akné, je určitě vhodné navštívit lékaře nebo odborníka, protože v těchto případech bývá nutné aplikovat systémovou léčbu, tedy antibiotika, a výjimkou není ani chirurgické ošetření.
Sdílej se svými přáteli: