Shopping Cart

No products in the cart.

Španělský extra panenský olivový olej

Klasický

Najděte nejlepší extra panenský olivový olej získaný z výběru oliv sbíraných v oblasti Sierra de Gata, Cáceres (Španělsko). Tam jsou vybírány pouze ty nejlepší olivy, aby byl zaručen vysoce kvalitní extra panenský olivový olej. Objevte různé formáty a balení.

Přečti si

Jednodruhový

V této sekci najdete ten nejspeciálnější extra panenský olivový olej od La Chinata. Od odrůdy oliv Manzanilla Cacereña, původem ze Sierra de Gata v Cáceres (Španělsko), až po další odrůdy, jako je Picual, Hojiblanca a Arbequina. Vše vyrobeno z vybraného extra panenského olivového oleje a z první studené extrakce.

Přečti si

Ochucené Oleje

Dodejte svým pokrmům speciální nádech s naším výběrem ochucených olejů. Vyrobeno z vysoce kvalitních surovin a se širokou škálou chutí a textur. Vyberte si perfektní dresink, který vylepšíte, od svých nejjednodušších nebo tradičních receptů až po ty nejsofistikovanější. Překvapí vás!

Přečti si

Kolekce

Náš olej „Ecológico“ pochází z ekologického zemědělství, je schválen agenturou C.R.A.Ex. (úřad pro ekologické zemědělství a výživu oblasti Extremadura) a získal pečeť ekologického zemědělství Evropské unie.

 

Každá skupina láhví obsahuje jednoznačné číslování, aby byla zajištěna její sledovatelnost. Pokud jde o jeho organoleptické vlastnosti, lze říci, že jsou velmi podobné olejům „Selección“ a „En Rama“. Stejně jako olej „En Rama“ je nefiltrovaný.

Přečti si

Darujte Extra Panenský Olivový Olej

Kdo by neměl rád dobrý extra panenský olivový olej? Je to perfektní dárek, kterým nezklamete. Získává se z výběru oliv sbíraných v oblasti Sierra de Gata, která se nachází na severozápadě provincie Cáceres. Tam jsou vybírány pouze ty nejlepší olivy, abychom našim klientům zaručili získání vysoce kvalitního extra panenského olivového oleje. Najděte ideální pouzdro a formát, kterým překvapíte své blízké.

Přečti si

Extra panenský olivový olej je jedním z nejzdravějších a nejvíce ceněných olejů světové kuchyně. Tento olej, vyrobený z pečlivě vybraných a za studena lisovaných oliv, si zachovává všechny své chuťové a nutriční vlastnosti. Kromě toho, že je extra panenský olivový olej základní složkou středomořské kuchyně, má také četné zdravotní přínosy, jako je snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a zlepšení trávení. Objevte vše, co vám extra panenský olivový olej může nabídnout a přidejte jej do svých oblíbených jídel.

Cena olivového oleje závisí především na zákonu nabídky a poptávky. Je pravda, že cena olivového oleje v posledních letech vzrostla o 40 %, což je dáno především tím, že se oproti jeho vysoké poptávce snížila produkce, což z dlouhodobého hlediska způsobuje nárůst ceny.

Proto je cena olivového oleje stanovena poměrně složitým, ale transparentním systémem, protože existují informační systémy, které umožňují znát cenu extra panenského olivového oleje, jako je Poolred ve Španělsku nebo Ismea v Itálii. K těmto systémům má přístup kdokoli a hromadné obchodní transakce s olivovým olejem se okamžitě zobrazují na jejich vlastních webových stránkách. Kupující, distributoři nebo výrobci tak mohou v reálném čase znát průměrnou cenu různých druhů olivového oleje, což je užitečné pro stanovení marží při vyjednávání.

Tento produkt je však předmětem spekulací, které generují neustálé kolísání cen. Pokud se například pro příští kampaň očekává špatná sklizeň nebo nejsou vhodné povětrnostní podmínky, dojde ke zvýšení ceny. Pokud jsou dobré vyhlídky, může se stát opak.

Pro správné uchování extra panenského olivového oleje a zachování jeho chuti a nutričních vlastností se doporučuje dodržovat tato doporučení:

  1. Skladování: Olivový olej skladujte na chladném a tmavém místě, mimo přímé sluneční světlo a teplo. Světlo a teplo mohou urychlit oxidaci oleje, což může snížit jeho trvanlivost a ovlivnit jeho chuť.
  2. Nádoba: Olivový olej skladujte v tmavé skleněné nádobě nebo vzduchotěsné plechovce, aby byl chráněn před světlem a vzduchem.
  3. Po použití nádobu pevně uzavřete, abyste minimalizovali vystavení vzduchu a snížili riziko oxidace.
  4. Datum spotřeby: Kupujte extra panenský olivový olej v malých množstvích a spotřebujte olej do doporučené doby použitelnosti.
  5. Vůně a chuť: Před použitím zkontrolujte vůni a chuť oleje. Pokud má olej žluklý zápach nebo nepříjemnou chuť, mohl zoxidovat a měl by být zlikvidován.

Dodržováním těchto doporučení pro skladování můžete pomoci prodloužit trvanlivost extra panenského olivového oleje a déle zachovat jeho chuť a nutriční vlastnosti.