Červené Víno "cepas" Výběr Z Hroznů

325,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Je to červené víno vyrobené v Almendralejo, pojmenované jako mezinárodní město vína, a je součástí označení Vinos de la Tierra de Extremadura- Vína z kraje Extramadura.

Používají se odrůdy Garnacha Tintorera a Tempranillo, dvě z nejstarších odrůd, které jsou součástí označení původu a kvality. Na jedné straně je Garnacha Tintorera jednou z mála odrůd, které mají červenou dužinu a dodávají vínu jemnost v ústech, díky níž je velmi sladká a chutná. Tempranillo mu zároveň dodává kyselost a aroma červených plodů.

Obsah: 750 ml.

SLOŽKY

Obsahuje siřičitany

LIST S ÚDAJI

Značka: Cepas výběr z hroznů

D.O .: Vína z kraje Extremadura

Typ: Červené

Ročník: 2019

Obsah alkoholu: 14,5%

Odrůda: Garnacha Tintorera a Tempranillo

Doba stárnutí: Stárnutí ve francouzských dubových sudech po dobu 4 měsíců.

Objednávky přijaté před 10:00 odesíláme ve stejný pracovní den

VINAŘSTVÍ A PŘÍPRAVA

Vinice se nachází na farmě na jílovité půdě a sklizeň se provádí ručně. Tyto dvě odrůdy jsou fermentovány společně. Po studené maceraci po dobu 5 dnů se fermentují v nerezových nádržích při nízké teplotě.

Po ukončení alkoholové a jablečno-mléčné fermentace v nádrži z nerezové oceli se produkt přenese do speciálních sudů z francouzského dubu, kde stárne 4 měsíce. Dubové barikové dřevo spojuje tyto dvě odrůdy a poskytuje tak terciární vůni.

Oblast Raposo, která se nachází v nadmořské výšce 600 metrů, umožňuje vyrábět plně zralý produkt s dobrou kyselostí a tato oblast je známá pro léčivé vlastnosti svých vod a bahen.

Jílovit0 půdz umožňují dobré zadržování vody. A slunečné dny a chladné noci umožňují zdravou sklizeň a hrozny s dokonalou fenolickou zralostí.

EL RAPOSO

Vinice se nachází na farmě v oblasti El Raposo, která je od roku 1860 známá léčivými vlastnostmi svých vod, bahen a kalu svých rybníků – zejména pro bolesti a záněty. Tyto léčivé vlastnosti byly objeveny v roce 1860, když si strážce farmy, která patřila údolí El Raposo, kde se dnes nachází lázně, uvědomil, že se ztratilo jedno sele, které nebylo schopno následovat stádo o které se staral. Sele mělo otelé klouby a to mu zemožnilo pohyb. Když se ho strážce vydal hledat, našel ho ležet v jednom z rybíků, které protíná údolí. Sele bylo pokryto bahnem. Strážce si myslel, že je mrtvé, ale pletl se, zatřásl s malým prasetem a to se s lehkostí a obratem postavilo na nohy. Příznaky jeho nemoci zmizely. Od té doby si lidé ústně předávali tuto informaci a dnes je to slavné místo, které příjmá návštěvy mnoha lidí, kteří chtějí vyzkoušet vlastnosti vod a jezdí zde za účelem uzdravení. Vody jsou totiž považovaný za účinný lék na řadu chorob, zejména těch zánětlivých.