Shopping Cart

No products in the cart.

Červené Víno „Cepas“ Výběr Z Hroznů

750 ml | 44,93 Kč / 100 ml
Skladem

337,00  včetně DPH

Je to červené víno vyrobené v Almendralejo, pojmenované jako mezinárodní město vína, a je součástí označení Vinos de la Tierra de Extremadura- Vína z kraje Extramadura.

Používají se odrůdy Garnacha Tintorera a Tempranillo, dvě z nejstarších odrůd, které jsou součástí označení původu a kvality. Na jedné straně je Garnacha Tintorera jednou z mála odrůd, které mají červenou dužinu a dodávají vínu jemnost v ústech, díky níž je velmi sladká a chutná. Tempranillo mu zároveň dodává kyselost a aroma červených plodů.

Obsah: 750 ml.

SLOŽKY

Obsahuje siřičitany

LIST S ÚDAJI

Značka: Cepas výběr z hroznů

D.O .: Vína z kraje Extremadura

Typ: Červené

Ročník: 2019

Obsah alkoholu: 14,5%

Odrůda: Garnacha Tintorera a Tempranillo

Doba stárnutí: Stárnutí ve francouzských dubových sudech po dobu 4 měsíců.

Dovozce: ALEMARAL & Partners s.r.o. | IČO: 08820856 | Panská 393/6 - 60200 Brno (Česká republika)

Datový list
Značka: „Cepas“ Výběr Z Hroznů
D.O.: Vína ze země Extremadura
Typ: červená
Ročník: 2019
Jakost: 14,5 % obj.
Odrůda: Garnacha Tintorera a Tempranillo
Doba zrání: Zrání ve francouzských dubových sudech po dobu 4 měsíců.

Teplota podávání je mezi 14 a 16 stupni.

Alergeny: obsahuje siřičitany.

VINAŘSTVÍ A PŘÍPRAVA

Vinice se nachází na farmě na jílovité půdě a sklizeň se provádí ručně. Tyto dvě odrůdy jsou fermentovány společně. Po studené maceraci po dobu 5 dnů se fermentují v nerezových nádržích při nízké teplotě.

Po ukončení alkoholové a jablečno-mléčné fermentace v nádrži z nerezové oceli se produkt přenese do speciálních sudů z francouzského dubu, kde stárne 4 měsíce. Dubové barikové dřevo spojuje tyto dvě odrůdy a poskytuje tak terciární vůni.

Oblast Raposo, která se nachází v nadmořské výšce 600 metrů, umožňuje vyrábět plně zralý produkt s dobrou kyselostí a tato oblast je známá pro léčivé vlastnosti svých vod a bahen.

Jílovit0 půdz umožňují dobré zadržování vody. A slunečné dny a chladné noci umožňují zdravou sklizeň a hrozny s dokonalou fenolickou zralostí.

EL RAPOSO

Vinice se nachází na farmě v oblasti El Raposo, která je od roku 1860 známá léčivými vlastnostmi svých vod, bahen a kalu svých rybníků – zejména pro bolesti a záněty. Tyto léčivé vlastnosti byly objeveny v roce 1860, když si strážce farmy, která patřila údolí El Raposo, kde se dnes nachází lázně, uvědomil, že se ztratilo jedno sele, které nebylo schopno následovat stádo o které se staral. Sele mělo otelé klouby a to mu zemožnilo pohyb. Když se ho strážce vydal hledat, našel ho ležet v jednom z rybíků, které protíná údolí. Sele bylo pokryto bahnem. Strážce si myslel, že je mrtvé, ale pletl se, zatřásl s malým prasetem a to se s lehkostí a obratem postavilo na nohy. Příznaky jeho nemoci zmizely. Od té doby si lidé ústně předávali tuto informaci a dnes je to slavné místo, které příjmá návštěvy mnoha lidí, kteří chtějí vyzkoušet vlastnosti vod a jezdí zde za účelem uzdravení. Vody jsou totiž považovaný za účinný lék na řadu chorob, zejména těch zánětlivých.

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Červené Víno „Cepas“ Výběr Z Hroznů“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *